saradnja sa krinst1

saradnja sa krinst2

saradnja sa krinst3

Generalni direktor Instituta za nuklearne nauke „Vinča“ prof. dr Snežana Pajović i rektor Kriminalističko-policijskog univerziteta prof. dr Zoran Đurđević potpisali su Sporazum o saradnji između Instituta i Univerziteta. Potpisivanju Sporazuma, prisustvovala je delegacija Instituta koju su činili pomoćnici direktora dr Goran Živković i dr Slavko Dimović, rukovodilac Centra za HBRN obuke i forenziku dr Gvozden Tasić i lice za odbranu i bezbednost Milica Ćurčić.

Sporazum o poslovno-tehničkoj saradnji između navedenih institucija ima primenjenu i razvojnu dimenziju,  zbog komplementarnih interesovanja u oblasti naučnoistraživačke delatnosti. Najznačajniji ciljevi buduće saradnje podrazumevaće zajedničke aktivnosti na istraživanjima, pisanje naučnih publikacija, predavanja istraživača po pozivu, mogućnost da studenti Univerziteta vrše eksperimente za potrebe master i specijalističkih radova u okviru Instituta, organizovanje studentskih poseta Institutu za nuklearne nauke „Vinča“, realizaciju  zajednički naučnih i edukativnih projekata kao i sprovođenje praktičnih obuka.