Na 66. Međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća u okviru postavke Ministrstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija „Igraj za čovečanstvo! Nauka za sve: Zakorači u održivu budućnost!“

sajam

Institut Vinča je predstavio svojih sedam inovacija. Posetioci su imali priliku da vide na štandu Instituta Vinča: Polikardiograf – uređaj za neinvazivno multiparametarsko merenje parametara kardiovaskularne funkcije, Antibakterijske maske za mobilni telefon, Vodonični edukatiovni set, Neutralizator industrijskog dima NID, Pilot filter od gline i Uređaj za posmatranje kvantnih grešaka.

Takođe na štandu  Ujedinjenih Nacija, WHO, i UNDP-a su predstavljeni rezultati projekta Miljane Mirković.

sajam_mm1

sajam_mm2

Sajam je otvorila Ministarka dr Jelena Begović, kao i predsednica skupštine Ana Brnabić. Otvaranju su prisostvovale direktorka Instituta prof. dr Snežana Pajović, i pomoćnik za tehnološki razvoj dr Vesna Lazić.

Ponosni smo na svoje saradnike i ovako zapažene inovacije!